top of page

PSYCHOLOG / LIFE COACH

FOTO KALINA.jpg

dr Kalina Mikolajczak-Degrauwe

Dr Kalina Mikolajczak-Degrauwe

mgr Psychologii Klinicznej i Osobowości (UKSW)

dr Stosowanych Nauk Ekonomicznych (VUB)

 

Założycielka Opes VOF 

Psycholog / Life Coach

Ukończyła studia magisterskie - kierunek psychologia kliniczna i osobowości na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W celu podwyższenia kwalifikacji odbyła półtoraroczny program wymiany na Uniwersytecie w Gent (Belgia). W trakcie studiów wyróżniona stypendium naukowym. Studia ukończone z wyróżnieniem.

 

Już w trakcie studiów pracowała w rozmaitych placówkach pomocy psychologicznej na terenie Polski jako wolontariuszka, między innymi w świetlicy socjoterapeutycznej dla dzieci, prywatnej poradni psychologicznej, centrum uzależnień, szpitalu psychiatrycznym i wielu innych. Ukończyła profesjonalny kurs psychoterapii par oraz psychoterapii uzależnień z elementami asertywności.

 

Obroniła tytuł doktora stosowanych nauk ekonomicznych w sierpniu 2013 roku. W pracy naukowej łączy domeny psychologii i zachowania konsumenta. Pasjonuje ją przystosowanie człowieka do zmieniających się warunków społeczno-ekonomicznych. Oprócz pracy w gabinecie, wykłada na rożnych uniwersytetach (Uniwersytet Gent, Uniwerystet w Antwerpii i innych). W trakcie pracy z klientem szczególny nacisk stawia na wzmacnianie indywidualnych zasobów klienta. Stąd też pochodzi nazwa poradni, której jest założycielka ‘Opes’ czerpiąca swoje korzenie z łaciny i oznaczająca siłę, dobrobyt, bogactwo. Wierzy, że uświadomienie sobie własnego bogactwa wewnętrznego oraz odpowiednie jego wykorzystanie, jest kluczem do rozwiązania nawet najtrudniejszych przeszkód życiowych.

 

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus
bottom of page